„Portrety Rewelacyjne / Rewolucyjne” Grażyny Małkiewicz – krótki wywiad z autorką

B: Cześć. Jak możesz powiedz nam coś o sobie, co chcesz aby inni o tobie wiedzieli.

G: Cześć. Mam na imię Grażyna, zajmuję się sztukami plastycznymi i studiuję malarstwo na ASP we wrocławiu. Staram się szerzyć postawy wolnościowe i antyfaszystowskie poprzez działalność w różnych, oddolnych, inicjatywach.

B: Skąd pomysł na wystawę na Kongresonie?

G: Cykl portretów anarchistów jest wynikiem mojego zainteresowania różnymi postawami wolnościowymi. Pracuję nad nim od kilku miesięcy i jest wręcz pretekstem wiedzy na temat ruchów anarchistycznych na świecie. Pomysł ten realizuję w najbardziej klasyczny sposób , paradoksalnie kojarzący się z przedstawieniami wielkich władców np. „Poczet Królów Polskich” Jana Matejki. Estetyka i walory artystyczne są dla mnie najważniejsze w każdym działaniu, ale cenne jest dla mnie wyjście z pracami z zamkniętej enklawy koneserów sztuki, do osób bezpośrednio związanych z zagadnieniem, a Kongresono jest najlepszą do tego okazją.

B: Czemu taka nazwa wystawy?

G: „Portrety Rewelacyjne / Rewolucyjne” to żartobliwa gra słów, przedstawienie wielkich postaci myśli anarchistycznej, we współczesnej i nowoczesnej formie plastycznej.

B: Dziękujemy za wywiad.

(na obrazku po prawej – Piotr Kropotkin 🙂 )

wywiad pochodzi ze strony kongresono.wordpress.com