Konserwatyści idą po twoje dzieci – legalizują ich pracę

Floryda może stać się kolejnym stanem w USA, który zalegalizuje pracę dzieci❗

🔴 Ustawa ogłoszona w poniedziałek przez republikanów ma na celu zniesienie ograniczeń, które wymuszają na osobach 17 i 16-letnich pracę nie dłuższą, niż 8 godzin dziennie i 30 tygodniowo, gdy mają szkołę, zalegalizuje także pracę nieletnich w godzinach nocnych

Od 2018 roku, aż o 69% zwiększył się poziom nielegalnego zatrudnienia osób nieletnich, alarmuje US Department of Labor ❗

🧒 Często młode osoby podejmują się pracy, aby pomóc finansowo własnej rodzinie lub ze względu na fakt, iż same zmagają się z trudną sytuacją materialną, musząc opłacić edukację, czy leczenie. Tę desperację wyczuwają kapitaliści i przedsiębiorcy, dla których ludzie młodzi są pracownikami wręcz doskonałymi – nie znają prawa pracy, kruczki prawne sprawiają, że może ich ono nawet nie obejmować, nie sprzeciwią się, a jeśli to zrobią, stracą źródło dochodu.

🇺🇲 Coraz więcej stanów rządzonych przez Partię Republikańską luzuje przepisy dotyczące pracy nieletnich. Dlaczego? Gdyż są dogmatycznymi wolnorynkowcami, ich ideałem jest XIX wiek, kiedy to cała rodzina szła do fabryki, wytwarzała dobra, stymulowała gospodarkę i nie mogła nic na swój los poradzić, gdyż to była jedyna praca w okolicy, a jakoś trzeba było zarobić na chleb.

🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ Można zauważyć interesującą koincydencję, gdyż stany, które legalizują pracę dzieci, wprowadzają również przepisy godzące w osoby LGBTQ. Potencjalny kandydat na prezydenta z ramienia GOP (Grand Old Party, czyli Republikanie) i gubernator Florydy, Ron DeSantis, ustanowił prawo zakazujące mówić w placówkach oświatowych na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, zaostrzył także prawo aborcyjne i procedury operacji korekty płci u osób transpłciowych, zabronił im też korzystać z publicznych toalet zgodnych z ich tożsamością.

Praca dzieci, systemowa dyskryminacji mniejszości i opieranie prawa na religii – tak wyglądają Stany Zjednoczone Ameryki lat dwudziestych XXI wieku. W przyszłym roku, okaże się czy DeSantis lub Trump przejmą kontrolę nad państwem i całkowicie odtworzą „Wielką Amerykę” sprzed dziesiątek lat.

Wiejski