Eskmisja skłotu Zaczyn – 27.02.2024

Kapitaliści przy pomocy państwowego aparatu przemocy, pozbawili dziś dachu nad głową 12 osób, które zamieszkiwały Kamionkowską 50

🍞 Ekipa z Zaczynu w kilka miesięcy zmieniła opustoszałą piekarnię w tętniące życiem miejsce, gdzie można było rozwijać się artystycznie, sportowo i i aktywistycznie.

🤝 Schronienie znajdowały inne osoby, które nie miały gdzie mieszkać, koneserzy kina mogli obejrzeć filmy na wieczorach filmowych, osoby uzdolnione muzycznie grały tu koncerty, także charytatywne, młodzież (i nie tylko) mogła pobierać bezpłatne korepetycje.

🏠 Przestrzeń nie znosi próżni, niedługo pewnie zobaczymy kolejny skłot w Warszawie lub innym mieście. Sytuacja mieszkaniowa w kraju nad Wisłą, jak wygląda, każdy wie i nie zapowiada się, by nowy rząd miał cokolwiek zmienić w tej materii (jeśli już to na gorsze).

↗️ Dlatego, jeśli aktualnie nie masz gdzie spać/mieszkać, sprawdź okoliczne pustostany, czy nadają się do zamieszkania, zbierz osoby, które pomogłyby ci zorganizować to miejsce, aby pomagać innym, którzy znaleźli się w sytuacji, jak ty.

Wiejski