Pierwsze spotkanie otwarte warszawskiej FA – relacja

Kilka dni temu Warszawska Federacja Anarchistyczna zorganizowała pierwsze spotkanie otwarte z towarzyszącymi mu warsztatami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po sieci. Uczestniczyło w nim kilkanaście osób, w każdym przedziale wiekowym i z najróżniejszymi (bądź zupełnie bez) doświadczeniami.

W częsci pierwszej uczestnicy mogli zapoznać się z historią grupy i wyrywkiem jej działalności; poznać zasady funcjonowania FA, porozmawiać z założycielami ruchu, poszperać w publikacjach anarchistycznych bądź zakupić odpowiednie gadżety.

Kolejna część była wykładem i rozmową na temat bezpiecznego programowania komputerowego, poruszania się po skomplikowanej sieci forów i czatów, a także unikania pułapek zastawionych przez najróżniejsze grupy celem zbierania informacji o użytkownikach – mamy nadzieje, że zdobyta wiedza przyda się słuchaczom w praktyce.

Ogólnie, jako członkowie Warszawskiej Federacji chcemy podziękować uczestniczkom i uczestnikom za przybycie i dyskusje, kolektywowi ADA za wspaniałą gościnę oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji za włożony wspólny wysiłek.

Wspaniałe jest to, że nasze spotkanie dało wymierne efekty w postaci nowych aktywistów i szeregu akcji mających miejsce zaraz po. Udowania to, ze podobne spotkania mają swój sens i jest na nie zapotrzebowanie.

Dlatego zapraszamy na kolejne juz w styczniu – tym razem połączone z merytoryczną rozmową na palące tematy:)

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.

tekst pierwotnie opublikowany na portalu Centrum Informacji Anarchistycznej (cia.media.pl)