Demonstracja SOLIDARNOŚĆ ZAMIAST NACJONALIZMU 07.11.2015

DEMONSTRACJA SOLIDARNOŚĆ ZAMIAST NACJONALIZMU 7 LISTOPADA

Antyfaszyzm często postrzegany jest jako skrajny pogląd dla skrajnych osób. My jednak chcemy pokazać, że antyfaszystą/ antyfaszystką jest każdy/każda z nas. Każdy, kto nie zgadza się z nacjonalistyczną polityką opartą na braku poszanowania dla podstawowych praw człowieka, która dzieli ludzi na lepszych i gorszych.
Niestety, dziś nacjonalizm staje się coraz bardziej modny. Truizmem jest, że nic nie jednoczy bardziej niż nienawiść. Nacjonalizm zawsze opierał się na wrogości do wszystkiego co nowe i inne. Ksenofobia, homofobia, islamofobia, rasizm czy antysemityzm od zawsze były podstawą ideologii, która jest niczym innym, jak niezdrowym i fanatycznym umiłowaniem swojego kraju. Umiłowaniem, które w rzeczywistości o wiele bardziej szkodzi, wychwalanej na każdym kroku, ojczyźnie niż pomaga, a najbardziej szkodzi ludziom.
Ostatnie miesiące i głośny temat uchodźców, wciąż znajdujący się na wierzchu wszelkich debat politycznych, medialnych czy zwykłych dyskusji międzyludzkich, dają nacjonalizmowi idealne środowisko naturalne do rozwoju i nabrania nowych sił. Lęk i niechęć bardzo łatwo jest ukierunkować w nienawiść. Narodowcy organizują liczne demonstracje, które zrzeszają nie tylko nacjonalistów ale również „zwykłych” ludzi, których łączy ksenofobia.
Oni rosną w siłę, my chcemy pokazać nasz sprzeciw. Siódmego listopada, w okolicach międzynarodowego dnia antyfaszyzmu oraz w bliskim sąsiedztwie corocznej farsy odbywającej się 11. listopada, wychodzimy na ulicę. Idziemy RAZEM PONAD GRANICAMI, pokojowo, jednak stanowczo. Każdy bowiem jest inny, ale wszyscy są równi. Nacjonalizm zaślepia ludzi i jesteśmy przekonani o tym, że osób, którym nie odpowiada obecna antyimigracyjna i ksenofobiczna polityka jest wiele i te właśnie osoby zachęcamy do dołączenia do naszego dema. Zapewniamy, że jesteście tu mile widziani i bezpieczni. KAŻDY ma prawo do niezgody na bezpodstawną przemoc i nienawiść. WSZYSCY więc przyjdźmy aby pokazać społeczeństwu, że istnieje alternatywa! Alternatywa, w której podstawą jest tolerancja, równość, respektowanie praw człowieka i człowieczeństwo!

Solidarność zamiast nacjonalizmu!
Razem ponad granicami!
Uchodźcy mile widziani!
Razem przeciwko nacjonalizmowi, 7.11.2015

Rzecznik prasowy:
Michał Szymanderski-Pastryk
michal.szymanderski-pastryk@amnesty.waw.pl
Tel. 733-286-499

Antyfaszystowska Warszawa
161 Crew
Warszawska Federacja Anarchistyczna
Centrum Wielokulturowe w Warszawie / The Multicultural Center in Warsaw
Fundacja Inna Przestrzeń
Amnesty International Polska
Pracownicza Demokracja

KOMUNIKAT: Miejscem zbiórki będzie skrzyżowanie ulic Dzikiej i Stawki, w pobliżu Umschlagplatz. Na początku minutą ciszy uczcimy pamięć zbrodni Holocaustu.
Po godzinie 14:00 przemieścimy się na trasę demonstracji i w pokojowy, ale stanowczy sposób zaprotestujemy, aby podobna historia nigdy się nie powtórzyła.

wydarzenie na facebooku