Latawce zamiast dronów / Fly Kites Not Drones!

WARSZTATY Z ROBIENIA LATAWCÓW

Stwarzamy mozliwość wzięcia udziału w warsztacie, podczas którego osoby będą mogły stworzyć, ozdobić i puszczać latawce. Wszyscy będą mogli i mogły zabrać do domu efekt końcowy swojej pracy.

Warsztaty będą się odbywać 9-go lipca, pomiędzy godziną 15.00 a 18.00 na placu Konstytucji w Warszawie. Będzie im towaryzył pokojowy wiec „Nie ma NATO zgody”. Poczas niego będzie rozdawany darmowy, wegański posiłek, happening „odgłosy wojny”, Jam Session dla pokoju oraz liczne przemówinia.

Wszystkie te atkakcje odbywają się z okazji szczytu NATO, który odbywa się w warszawie w tym czasie. Wydzarzenia mają na celu pozananie sprzeciwu społecznego wobec wojen i ich konsekwencji.

Akcja nawiązuje do inicjatywy „Latawce zamiast dronów”. Niektórzy ludzie wykorzystują nowoczesną technologię w zły sposób. Drony, zamiast pomagać ludziom, słuzą jako doskonali zdalnie sterowani mordercy. W wielu krajach na świcie drony zrzucają bomy w ramach „walki z terroryzmem”. Zrzucane bomby burzą miasta, mordują ludzi i niszczą ekosystem. Często zdarza się, że dzieci, które puszczają latawce są interpretowane przez militarne oprogramowanie jako cele ataku. Wizualnizację tego procesu mozna obejrzeć w tej animacji.

Pozwólmy dzieciarni na całym świecie bawić się z latawcami, bez obawy, że operator śmiercionośnej maszyny nie zakwalifikuje ich jako niebezpiecznych terrorystów, których należy zneutralizować.To nie jest gra komputerowa. Kolejnego życia nie ma……….

Latawce dla pokoju!
Latawce zamist dronów!
Latawce przeciw przemocy!

MAKE KITES NOT WAR ♥

9 lipca w godzinach 15:00 – 18:00
plac konstytucji w warszawie
wydarzenie na facebooku