26 sierpnia warszawa – Wieczór solidarnościowy z filmami („Trouble”/”Zadyma’)

Na całym świecie po raz piąty obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Solidarności z Więźniami i Więźniarkami Anarchistycznymi. Z tej okazji zapraszamy na pisanie listów (taka przesyłka do więzienia naprawdę pozwala przetrwać najgorsze chwile), wspólne zdjęcie z solidarnościowym banerem oraz filmy z serii Trouble (Zadyma), nowej serii portalu Sub.Media.

Od 16.00 piszemy listy i malujemy soli-baner
od 19.00 oglądamy filmy

Zapraszamy do zadymy! ‘Trouble’ to seria anarchistycznych dokumentów,które pojawiają się raz na miesiąc i są przeznaczone do wspólnego oglądania. Powstała po to, żeby prowokować… krytyczne dyskusje motywować do tworzenia lokalnych inicjatyw, nakierowanych na akcje bezpośrednie. Trouble to dogłębne analizy aktualnych walk, taktyk i dynamiki ruchu z perspektywy anarchistycznej, z udziałem osób zaangażowanych w działania na całym świecie.
Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Solidarności z Anarchistycznymi Więźniarkami i Więźniami pokażemy dwa ostatnie odcinki Trouble.

Trouble # 5: Jesteś obserwowana. Obrona ruchu przed inwigilacją państwa i korporacji.
Żyjemy w czasach bezprecedensowej w skali inwigilacji ze strony państwa i korporacji. Wszystko, co robimy lub mówimy w internecie, jest zbierane na ogromnych farmach serwerowych, gdzie czeka, aż dobiorą się do tego analityczki z agencji wywiadowczych czy inni przedstawiciele pańswowego aparatu ochrony. Dzięki temu, jak bardzo uzależnieni jesteśmy od mediów społecznościowych, smartfonów, w skrócie ciągłej i masowej wirtualnej komunikacji, drzwi do naszej sfery prywatnej stoją przezd władzami otworem. Dzięki temu policja i inne służby mogą tworzyć mapy środowisk, które chcą zinfiltrować i zidentyfikować obiecujące cele – osoby, które mogłyby być najbardziej podatne na wmanewrowanie w sprzedawanie towarzyszek. W tym odcinku ‘Trouble’ usłyszymy osobiste historie osób, które musiały sobie poradzić z tajniakami i informatorkami w swoim środowisku. Przyjrzymy się też temu, w jaki sposób możemy budować ruch, który jest odporny na państwową i korporacyjną inwigilację.

Touble # 4: Nie ma sprawiedliwości… Jesteśmy tylko my. Ochrona ruchu przed państwowymi represjami.
Efektywne ruchy dążące do masowego wyzwolenia zawsze będą się mierzyć z represjami. W obecnej sytuacji politycznej, za rosnącymi ruchami skrajnej prawicy, wzmacnianymi przez neo-faszystkowską propagandę mediów, stoi naga siła państwa. Konkretnie: zmilitaryzowana policja, rasistowski i klasistowski wymiar sprawiedliwości i rozległa sieć więzień. Nasz przyszły sukces i rozwój naszych ruchów zależy od naszej zdolności przewidywania strategii, których państwo użyje przeciwko nam, budowania własnej infrastruktury, która będzie na te ataki odpowiadać i włączania silnej solidarności i strategii wspólnej obrony we wszystkie aspekty naszego organizowania się. W tym odcinku ‘Trouble’ usłyszymy historie osób, które są zaangażowane w pomoc prawną i wsparcie dla osób uwięzionych. Przyjrzymy się też temu, w jaki sposób możemy budować ruchy odporne na państwowe represje.

Zapraszamy!

♥ support your local Anarchist Black Cross Crew ♥