26 sierpnia warszawa – WOLNY KADR: Do not resist

Zapraszamy na pokaz w ramach cyklu Wolny Kadr z okazji 6 Światowych Dni solidarności z uwięzionymi anarchist.k.ami.

’Do not resist’ Craig Atkinson, USA 2016, 80 min

Ważna, ale co istotniejsze, dogłębna eksploracja szybkiej militaryzacji policji w stanach zjednoczonych. Zaczynając od ulic ferguson w stanie missouri, gdy społeczność zmaga się ze śmiercią Michaela Browna 'Do not resist’ oferuje oszałamiające spojrzenie na obecny stan policji w ameryce i jej przyszłość.
Obraz nagrodzono na Tribeca Film Festival za najlepszy film dokumentalny. Craig Atkinson, autor zdjęć wspaniałej 'Detropii’, stawia widzów w samym centrum akcji. Od przejażdżki z zespołem SWAT w południowej karolinie, wewnątrz policyjnego seminarium szkoleniowego, które uczy znaczenia „prawej przemocy” skończywszy na dyskusji w kongresie w sprawie rozprzestrzeniania sprzętu wojskowego w departamentach policji w małych miasteczkach. A wszystko bez jakiejkolwiek analizy gdzie kontrowersyjne nowe technologie, w tym algorytmy przewidywań policyjnych, mogą nas zaprowadzić. W tle pulsuje również pytanie jak znaleźliśmy się w tym punkcie?

Zanim jednak zrobi się ciemno od 18:00 zapraszamy na jedzenie i pisanie listów do uwięzionych anarchistek i anarchistów. Pokaz planowany w podwórzu więc weźcie cieplejszy ciuch. W razie niepogody przeniesiemy pokaz do środka.

26-go sierpnia w Cafe Kryzys (ul. Wilcza 30)

Cafe Kryzys / Anarchistyczny Czarny Krzyż – warszawa (przeciwkowiezieniom.noblogs.org)