28 października warszawa – La Casa Fantom /Nor/ • Riot /Us-It/ • ACK /// Ada

Ada serdecznie zaprasza na koncert!

La Casa Fantom (Norweski Las) – sludge / punk / noise
http://www.lacasafantom.com
https://lacasafantom.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=TgRpw5m7jV0

Krytycy muzyczni mówią, że grający od dekady La Casa Fantom brzmią: sludgowo – jak amerykański sworzeń. A czasem krastowo – jak hiszpańska Ekkaia, lub emowo – jak czesko-core’ova markotność. To wszystko prawda.

Ale z płyt norweskiego duetu da się usłyszeć, że muzycy kumplują się bardziej z prezydentami lasów, niż prezydentami narodów, więc pewnie milej napisać, że brzmią jakby rząd niedźwiedzi stanął na tylnych łapach. A czasem, jakby stado wilków biegło przez ostre krzaki, które pokłują im futerka. Albo jak bóbr ścinający drzewo, na którym kiedyś uczył się chodzić.

Że każda płyta La Casa Fantom to budzenie się w środku nocy z wrażeniem, że ktoś cię obserwuje.

RIOT (Stany / Włochy) – experimental / improv / jazzcore
https://riottrio.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=C97VK-eh144
https://www.facebook.com/RiotTrioBand

Rozgniewany, ale i serdeczny jazzcore muzyków i muzyczek, którzy na jazzcore zęby zjedli. Kotłowanina styli dopiero czekających na nazwanie. Bezradność i zachwyt słuchaczek, muzyka krasnorostów, eugen, pantofelków i ameb.

Improwizacja – słowo mogące uratować ten opis – w przypadku Riot oznacza bardziej chaos, pank, zamęt i rozprzężenie, niż narcystyczny, jazzowy indywidualizm. Riot songi na instrumenty dęte i perkusję, wokół której tańczy Hilary Binder z kultowego Sabotu.

Bramka: 19:00
Start: 20:00
Składka: 20

– – –

UWAGA! Koncert odbędzie się w ramach VI. Dni Antywięzienne 2019!, organizowanych przez warszawskie Anarchistyczny Czarny Krzyż. Od piątku 25.10 zapraszamy na spotkania, dyskusje, warsztaty, benefitowe tatuaże i fryzury. Będziemy rozmawiać nie tylko o represjach, aresztach i więzieniach ale też o wsparciu i solidarności. A podczas poniedziałkowego koncertu zapraszamy na distro ACK.

– – –

* Czym jest ADA Puławska?

ADA Puławska to mieszczący się przy ulicy Puławskiej 37 w Warszawie Aktywny Dom Alternatywny, pełniący funkcję autonomicznego centrum społeczno-kulturalnego. Swoją działalność ADA Puławska opiera w całości na oddolnej aktywności społecznej. Przyjmując zasadę non-profit, przy Puławskiej 37 stworzona została przestrzeń wspierająca niekomercyjne działania społeczne i kulturalne, inicjowane przez niezależne jednostki, grupy i organizacje. Wszystkie osoby zaangażowane w ADA Puławska działają tu jako wolontariusze i wolontariuszki, w ramach kolektywu zorganizowanego niehierarchicznie i podejmującego decyzje bazując na zasadach demokracji uczestniczącej.

Obecnie w ADA Puławska funkcjonują: świetlica, sala koncertowo-teatralna, kino, galeria V9, freeshop (wymiennik), warsztat, sala lekcyjna (Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna), ogródek miejski oraz pracownie i warsztaty, z których można korzystać bezpłatnie.

* Jak się z nami skontaktować?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować napisz do nas wiadomość na adres ada.event[at]riseup.net (koncerty, wydarzenia) lub pulawska37[at]riseup.net . Możesz też przyjść na nasze spotkanie, żeby przedstawić swój pomysł na wydarzenie lub opowiedzieć o swojej inicjatywie. Zapraszamy w każdą środę o 20:30 (prosimy wcześniej zapowiedzieć się mailowo).

* Gdzie sprawdzić co dzieje się na Adzie?

www: http://adapulawska.noblogs.org
fb: https://www.facebook.com/adapulawska
www APE: http://ape-edu.org
fb APE: https://www.facebook.com/ape.edu
fb V9: https://www.facebook.com/galeriav9
lista mailingowa: pulawska37[at]riseup.net
mail (koncerty, wydarzenia): ada.event[at]riseup.net

 

event na facebooku