[29 sierpnia, warszawa] Solidarne z uwięzionymi anarchistkami

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami (23.08 – 30.08) zapraszamy was do Cafe Kryzys na pisanie listów, wspólne czytanie listów od uwięzionych oraz na film. Miedzynarodowy Tydzień Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami to czas, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na nasze towarzyszki i naszych towarzyszy, którzy są w więzieniach.

Więcej o tym wydarzeniu możecie się dowiedzieć na stronie solidarity.international:

Nasza planeta wchodzi w nową dekadę. Wraz z wzrostem znaczenia ruchów prawicowych i powolnym upadkiem socjaldemokracji, spodziewamy się w nadchodzących latach intensywnej walki z państwem i kapitalizmem. A przecież już teraz wielu anarchistów i anarchistek siedzi w więzieniach za udział w tej walce. Zapomniani przez liberałów z organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka, ze wzgledu na to, że ich działania były „przemocowe”.

Dość często anarchiści i anarchistki otrzymują wyrazy solidarności od społeczności, z której pochodzą. W końcu, kto może cię lepiej wesprzeć, niż osoby uwięzione w tej samej nędzy wyzysku. Uważamy jednak, że odpowiedzialność za wspieranie osób, które stoją w obliczu represji w różnych częściach świata, powinna spoczywać nie tylko na barkach lokalnej społeczności, ale także na międzynarodowym ruchu anarchistycznym. Poprzez nasze działania możemy nie tylko przekazywać środki finansowe do miejsc, w których są potrzebne, ale także podtrzymać ogień w piersiach uwięzionych, wciąż płonący dzięki rewolucyjnej miłości i akcjom bezpośrednim!

event na facebooku