Międzynarodowy Dzień Przeciw Homo, Bi i Transfobii

Rządy i kapitaliści nigdy nie stawialiby się za osobami LGBTQ, gdyby nie presja społeczna. Ludzie orientowali się, że członkowie ich rodzin, przyjaciele, znajomi z pracy itp, to ludzie, jak wszyscy inni, a ich preferencje seksualne, czy tożsamość płciowa nie mają znaczenia.

Swoje zrobiła też nauka, idąca wbrew religijnym dogmatom, opierająca się na realnych zjawiskach, badaniach, nie zważając na uczucia konserwatystów. Na zachodzie, osoby LGBTQ wywalczyły sobie prawa, gdyż mimo opresji ze strony państwa i kapitału, potrafiły się zorganizować, pokazać, że nie są w żaden sposób gorsze od osób cis-heteronormatywnych i zasługują na te same prawa. „Stonewall” i dziesiątki innych protestów były tego przykładami, to one wpłynęły na większość społeczeństwa, które domagały się od polityków podjęcia kroków w celu pomocy dyskryminowanym mniejszościom.

Kapitalizm dostosowuje się do otaczających go realiów, więc gdy społeczeństwa części państw zachodu zaczęły być tolerancyjne wobec osób queerowych, zaczął on wykorzystywać je, by zarobić. Tęczowy kapitalizm nie służy osobom LGBTQ, wręcz przeciwnie, wykorzystuje ich wrodzone cechy, przez które są dyskryminowane, by móc zarobić, nie dając im w ten sposób nic w zamian. Znamiennym jest fakt, że tęczowy merch i nakładki na zdjęcia profilowe pojawiają się tylko w tolerancyjnych względem osób queerowych krajach, a nie w takich, gdzie ich dyskryminacja przybiera najokrutniejsze formy.

Mimo, że coraz więcej osób otwiera się na osoby LGBTQ, wzmacnia się także reakcyjna propaganda religijnych fanatyków, a nawet niektórych osób LGB, które nie chcą uznać podmiotowości osób transpłciowych, czy innych niehetero. Dobrze już znane w naszym kraju Ordo Iuris (ta organizacja, o której nie wolno mówić, że to finansowani przez Kreml fundamentaliści), inspirując się amerykańskim alt-rightem, pracuje nad projektem ustawy, która miałaby zdelegalizować operację korekty płci oraz zmianę płci metrykalnej.

Homo, bi i transfoby przegrywały w przeszłości, przegrają i teraz! 💜