Wokół dehumanizacji – spotkanie otwarte

Zapraszamy serdecznie na spotkanie otwarte!

W działaniach antyprzemocowych ważne jest rozumienie tego, jak dochodzi do przemocy. Jednym z procesów towarzyszących przemocy jest dehumanizacja – zjawisko postrzegania drugiej Osoby jako coś mniej niż człowiek. Niedawno publikowaliśmy tekst o dehumanizacji, który spotkał się z Waszym ogromnym zainteresowaniem. Postanowiliśmy zorganizować spotkanie poświęcone temu tematowi! Zapraszamy Was serdecznie na organizowany przez nas event o dehumanizacji!
Pozdro i do zoba: Ekipa Warszawskiej Federacji Anarchistycznej:
https://www.facebook.com/fawarszawa

Na spotkanie została zaproszona psycholożka i seksuolożka, która zajmuje się pojęciem dehumanizacji – Marta Płonecka. W swojej pracy zawodowej pracuje z Osobami z doznaniem przemocy oraz Osobami, które stosują przemoc. Zapraszamy na wykład otwarty Marty! Będzie to okazja do edukacji w zakresie mechanizmów przemocy, o traumie oraz możliwości działań antydyskryminacyjnych.
https://www.facebook.com/martaplonecka

Spotkanie będzie jednocześnie spotkaniem promocyjnym wokół książki o dehumanizacji, której jest autorką. Książkę wydaje Spółdzielnia Faktoria. Premiera odbędzie się jesienią 2019 roku.
https://www.facebook.com/spoldzielniafaktoria

Spotkanie będzie odbywać się w ramach wydarzenia chilloutowego Piątunio na Aduni w przestrzeni ADA Puławska:
https://www.facebook.com/adapulawska/

Po spotkaniu otwartym odbędzie się wydarzenie muzyczne w sali koncertowej.

___

Czym jest ADA?

ADA Puławska to mieszczący się przy ulicy Puławskiej 37 w Warszawie Aktywny Dom Alternatywny, pełniący funkcję autonomicznego centrum społeczno-kulturalnego. Swoją działalność A.D.A. PUŁAWSKA opiera w całości na oddolnej aktywności społecznej. Przyjmując zasadę non-profit, przy Puławskiej 37 stworzona została przestrzeń wspierająca niekomercyjne działania społeczne i kulturalne, inicjowane przez niezależne jednostki, grupy i organizacje. Wszystkie osoby zaangażowane w A.D.A. PUŁAWSKA działają tu jako wolontariusze i wolontariuszki, w ramach kolektywu zorganizowanego niehierarchicznie i podejmującego decyzje bazując na zasadach demokracji uczestniczącej.

Obecnie w A.D.A. PUŁAWSKA funkcjonują: świetlica, sala koncertowo-teatralna, kino, galeria V9, freeshop (wymiennik), warsztat, sala lekcyjna (Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna), ogródek miejski oraz pracownie i warsztaty, z których można korzystać bezpłatnie.

* Jak się z nami skontaktować?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować napisz do nas wiadomość na adres ada.event[at]riseup.net (koncerty, wydarzenia) lub pulawska37[at]riseup.net . Możesz też przyjść na nasze spotkanie, żeby przedstawić swój pomysł na wydarzenie lub opowiedzieć o swojej inicjatywie. Zapraszamy w każdą środę o 20:30 (prosimy wcześniej zapowiedzieć się mailowo).

* Gdzie sprawdzić co dzieje się na Adzie?

www: http://adapulawska.noblogs.org/
facebook: https://www.facebook.com/adapulawska/
facebook APE: https://www.facebook.com/ape.edu/
facebook V9: https://www.facebook.com/GaleriaV9/
lista mailingowa: pulawska37[at]riseup.net
mail (koncerty, wydarzenia): ada.event[at]riseup.net

19 lipca od 17:30 do 20:00
ADA Puławska, ul. Puławska 37, warszawa
wydarzenie na facebooku