14 lipca 2020, warszawa: Bastylia nadal stoi – Demonstracja Antykapitalistyczna

CO? Demonstracja antykapitalistyczna przeciw nierównościom
GDZIE? pod siedzibą Frontexu na placu Europejskim (przy Rondzie Daszyńskiego)
KIEDY? 14 lipca o 18:30

KTO? Koalicja Wolnościowa (anarchiści + socjaliści + antyfaszyści)

231 lat temu lud paryski nie wytrzymał. Zwykli ludzie zebrali się przeciwko właścicielom i panom, którzy wyzyskiwali ich od setek lat i obalili symbol ich jarzma – Bastylie. Doprowadziło to do jednego z najważniejszych wydarzeń w historii – rewolucji francuskiej, która położyła fundamenty pod ruchy lewicowe, egalitarystyczne, anarchistyczne i socjalistyczne.

Niestety, dalej nie wygraliśmy. Naszym światem dalej rządzą elity, 1% ludzkości trzyma w swoich rękach majątek równy zasobom biedniejszej połowy świata. Elity bogaciły się i bogacą się naszym kosztem – kosztem zwykłych ludzi.

Nie chcemy takiego świata. Dlatego spotykamy się, żeby wspólnie powiedzieć NIE. Nie dla wyzysku. Nie dla nierówności. Nie dla kapitalizmu. Nie dla obecnego ładu. Nie dla pałowania tych, którzy się nie zgadzają.

Spotykamy się w rocznicę upadku Bastylii pod siedzibą Frontexu – symbolu utrzymania ponurego konceptu twierdzy Europa. W systemie kapitalistycznym istnieje wiele takich Bastylii, które trzeba obalić. Tego dnia staniemy głośno,wyraźnie,solidarnie zarówno w imieniu najbardziej uciskanych grup społecznych, jak i całego społeczeństwa.

Chcesz lepszego świata? Pokaż to i walcz razem z nami!

event na fb – https://www.facebook.com/events/3434212859924713/