[28 listopada 2020, warszawa] Blok solidarnościowy na Strajku Kobiet!

Blok solidarnościowy na Strajku Kobiet!
w sobotę 28 listopada o 15:30 na rondzie praw kobiet (dawniej Dmowskiego)
.
Już w najbliższą sobotę ponownie spotykamy się na warszawskich ulicach! W ramach trwającego ogólnopolskiego strajku kobiet odbędzie się protest w 102 rocznicę uzyskania przez nie praw wyborczych. Ze względu na minione niedawno wydarzenia, będzie to rownież zgromadzenie pod hasłem „W imię matki, córki, siostry – przeciw przemocy policji”.
.
Jednocześnie w dniach 23-30 listopada ma miejsce tydzień solidarności z białoruskimi anarchist.k.ami i antyfaszyst.k.ami. Nasi towarzysze i towarzyszki zza wschodniej granicy już trzeci miesiąc mierzą się z gigantycznymi represjami – codziennie otrzymujemy szokujące informacje o policyjnej przemocy i inspirującym oporze, który jednoczy białorusinki i białorusinów w walce z dyktaturą 'prezydenta’ Łukaszenki.
.
Pamiętamy również o trwających wysiłkach emacypacyjnych w demokratycznej republice rojavy, gdzie w praktyce realizuje się projekt radykalnej demokracji i wyzwolenia spod państwowych i patriarchalnych butów. Wzruszone listem solidarnościowym prosto ze strefy brutalnej wojny, chcemy symbolicznie wyrazić nasz bezgraniczny podziw i solidarność z każdą osobą zaangażowaną w ten wielki wysiłek – oddalone o ponad trzy tysiące kilometrów – jesteśmy również z Wami!
.
Walczymy o powszechne prawo do aborcji, bez zgniłych kompromisów. Na horyzoncie wciąż mamy niezbywalnie przysługujące nam wolność i równość! Chodź z nami, prawa zdobywa sie w walce!
.
Szukajcie nas pod flagami z trzema strzałkami, nasłuchujcie dźwięków samby. Będzie nam bardzo miło jeśli przygotujecie transparenty skierowane do osób w białorusi i rojavie.
.
Rewolucja jest kobietą!
Kobani – Mińsk – Warszawa
Wspólna sprawa!
.
Linki do oficjalnych wydarzeń: https://fb.me/e/cXslNo5uG i https://fb.me/e/1HGLKQuhG
Szczegóły toczących się spraw politycznych wobec anarchistów_ek, antyfaszystów_ek w białorusi:
https://www.facebook.com/anarchistyczny.czarny.krzyz/posts/3514808408607354
List z rojavy do polskich kobiet: https://womendefendrojava.net/…/kongra-star-lets…/… (polskie tłumaczenie dostępne na fb kurdystan.info)
.
zapraszają Codziennik Feministyczny, Syrena, Anarchistyczny Czarny Krzyż, Warszawa dla Rojavy, Kurdystan.info, Aborcyjny Dream Team, Warszawska Federacja Anarchistyczna, kolektyw OPÓR, i Koalicja Antyfaszystowska