15 marca. Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji.

(CW: przemoc policji, morderstwa policyjne)

Nie mamy złudzeń, że taki twór jakim jest policja można naprawić. Nie można. W 2020 roku w wielu krajach świata doszło do demonstracji przeciwko policyjnej przemocy i morderstwom jakich „na służbie” dokonują bandyci w mundurach. USA, Anglia, Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Hiszpania – to niektóre z nich. Podczas tych demonstracji także ginęli ludzie. Ale osoby umierają od przemocy policyjnej nie tylko za swoje polityczne działania. Dużo częściej są przypadkowymi ofiarami przemocowego systemu, który karmi się swoją bezkarnością.

To nie czarne owce. To nie pojedyncze zgniłe jabłka. To system, który pozwala na tę przemoc jest zgniły. Każda osoba w mundurze, jakakolwiek nie byłaby jej postawa, legitymizuje istnienie tej przemocy.

Policyjna przemoc nie pojawiła się nagle, ani w październiku, ani w sierpniu 2020. Trwa od lat. Czas na poważnie solidaryzować się ze wszystkimi osobami, których dotyka.

Nie dziękujemy policji za ich pracę. Nie dziękujemy, że dzisiaj akurat nie biją, pałują, gazują. Mamy jeden przekaz: zdejmij mundur. Przeproś matkę.

A dla morderców w mundurach mamy jeszcze jedno: oby poniższa lista (tak niekompletna) wyryła wam się na zawsze w pamięci.

Anarchistyczny Czarny Krzyż