[28 – 29 sierpnia, łódź] Kongresono 2021

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Tegoroczne Kongresono odbędzie się 28 i 29 sierpnia w Łodzi! Hasłem przewodnim tej edycji będzie „kierunek: troska”.

Ostatni rok był dla środowisk anarchistycznych szczególny. Bywały tygodnie, kiedy walka o równość, o miłość, o prawa reprodukcyjne była tak intensywna, że przynosiła z sobą zmianę, która w innych okolicznościach trwałaby dekadę. Z drugiej strony, mamy za sobą tygodnie ciężkiej, często niewidzialnej pracy reprodukcyjnej, opiekuńczej, którą świadczyłyśmy wszystkim potrzebującym i zagrożonym, podczas gdy państwo i sformalizowane instytucje opiekuńcze zamroziły swoją działalność, oszołomione skalą pandemii. Dlatego podczas nadchodzącej edycji kongresu chcemy skupić się na tym, jak troszczymy się o siebie i o innych, nad niedomaganiami systemu opieki zdrowotnej, szkolnictwa i możliwymi rozwiązaniami sytuacji. Chcemy rozmawiać o feminizmie, strategiach walki, o tym, jak możemy się wspierać w obliczu represji. Będziemy rozmawiać o relacjach, o budowaniu rodzin i przyjaźni. Będziemy mówić o prawach dzieci i młodzieży. Zastanowimy się nad sytuacją grup wykluczanych przez władzę, a także wszystkich ścierających się z rynkiem pracy. Przeanalizujemy towarzyszące nam w ostatnich miesiącach przykłady pomocy wzajemnej i anarchistycznych strategii radzenia sobie w sytuacji kryzysu.

Jak zawsze zachęcamy Was do aktywnego wspierania organizacji imprezy, dlatego jeśli już teraz macie pomysły na prelekcje, bądź warsztaty dajcie nam znać! Jeśli znacie kogoś, kogo głos warto byłoby usłyszeć podczas imprezy piszcie!

Kongresono 2021 a COVID-19

Wszystkie i wszyscy wiemy, że sytuacja związana z rozwojem pandemii COVID-19 jest bardzo dynamiczna, dlatego jako komitet organizacyjny podjęliśmy kilka decyzji dotyczących tegorocznej edycji imprezy:

• jeśli skala zachorowań będzie bardzo wysoka zastrzegamy sobie możliwość zmiany formuły imprezy na online,

• dla tych osób, które wolałyby zostać w domach przygotujemy streaming wszystkich wystąpień na żywo, postaramy się również, aby pytania od wirtualnej publiczności były przekazywane przez moderatorów i moderatorki do prelegentów i prelegentek,

• kongres będzie odbywał się z zachowaniem reżimu sanitarnego i otwartością na dodatkowe rozwiązania, mające na celu wspólne bezpieczeństwo.
Dokładne informacje na ten temat pojawią się bliżej daty imprezy.

za kongresono.bzzz.net