Kurdystan solidarnie z palestyną

Już ponad 70 lat państwo izrael prowdzi ludobójczą kampanię kolonialnej przemocy wymierzoną w mieszkańców palestyny na polecenie i ze wsparciem imperialistycznych sił takich jak stany zjednoczone. Ostatnie agresywne ataki na palestyńczyków w gazie są kontynuacją tych krwawych działań. Zabito setki ludzi, prawdopodobnie tysiące zostały ranne. 15 maja, kiedy faszystowskie wojska okupacyjne napadały na osiedla i obozy w strefie gazy, ich samoloty zrzuciły siedem rakiet, które zburzyły wierzę al-galaa i znajdujące się w niej biura lokalnych i światowych mediów. Widzimy ten atak jako jasną próbę powstrzymania mediów przed relacjonowaniem rzezi, jakie mają tam miejsce, by nie docierały one do ludzi na świecie.

Brutalna prawda jest taki, że palestyńczycy stają przed poważną groźbą całkowitego unicestwienia ich społeczeństwa przez syjonistyczny kolonializm. Jako internacjonalistyczni rewolucjoniści stajemy u boku mieszkańców gazy i ich oporu przeciw agresji uznając niepodważalne prawo palestyńczyków do bronienia się jak tylko mogą. Mieszkańcy gazy walczą o uznanie ich człowieczeństwa i ludzie całego świata muszą poprzeć ich we wspólnej sprawie.

Walka o wolność jest uzasadnionym prawem wszystkich uciskanych ludów. A naszą najsilniejszą wspólną bronią jest międzynarodowa solidarność, wspólne odczuwanie bólu, woli i nadziei. W rożawie, prowadzącej wojnę z faszystowską turcją, deklarujemy solidarność z mieszkańcami palestyny. Wzywamy wszystkich, by spojrzeli za zasłonę i zrozumieli, że ani turcja nie jest prawdziwym sojusznikiem mieszkańców palestyny, ani izrael sojusznikiem kurdów. Oba te państwa to imperialistyczne siły w regionie, łączą je silne związki strategiczne, polityczne i ekonomiczne, ale ukrywają je za zasłoną kłamstw i propagandy. Prawdziwymy sojusznikami mogą być tylko ludzie. Połączmy się więc w międzynarodowej walce przeciw opresji i okupacji, za wolność i dla demokratycznego bliskiego wschodu.

Z kurdystanu do palestyny – Niszczmy faszyzm!
Z rożamy do gazy – Niszczmy kolonializm!

za internationalistcommune.com