Wspólne czytanie: Listy od uwięzionych [26 sierpnia 2021]

Warszawski Anarchistyczny Czarny Krzyż zaprasza na wspólne czytanie performatywne tekstów napisanych przez osoby uwięzione.

Wspólne czytanie odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami.

Podczas wieczoru przeczytamy na głos kilka wybranych listów, oświadczeń lub komunikatów napisanych przez anarchistki, antyfaszystów, aktywistki, rewolucjonistów przebywających w więzieniach na całym świecie. Każda osoba będzie mogła wziąć udział w czytaniu, można też po prostu przyjść i posłuchać. Razem stworzymy sytuację sprzyjającą poznaniu i przeżyciu słów osób, które zostały zamknięte za murami i kratami. W ten wieczór – choć fizycznie są od nas odizolowani i odizolowane – oddamy im głos, aby poznać ich historie. Po czytaniu porozmawiamy o przekazie, jaki płynie z tych komunikatów, o życiu osób osadzonych, o realiach systemu więziennego, a także o naszych emocjach z tym związanych.

Podczas wieczoru będzie można napisać list lub pocztówkę do uwięzionych. Odwiedźcie także distro Anarchistycznego Czarnego Krzyża, gdzie znajdziecie dużą kolekcję zinów i koszulki.

czwartek, 26 sierpnia 2021, godz. 18:30
Cafe Kryzys, Wilcza 30
wstęp wolny

23-30 sierpnia

Międzynarodowy Tydzień Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami to inicjatywa grup Anarchistycznego Czarnego Krzyża z całego świata. Podczas tygodnia na całym świecie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i akcje solidarnościowe upamiętniające uwięzionych anarchistów i anarchistki. To szczególny tydzień w roku, kiedy mobilizujemy się globalnie, aby pokazać naszym przyjaciołom i przyjaciółkom, że nie są sami, i nie są zapomniane.

Dopóki wszystkie nie będą wolne!
Dopóki wszyscy nie bądą wolni!