Białoruscy anarchiści: Wróg jest w mińsku, nie w kijowie!

Putin ze swoimi imperialistycznymi ambicjami grozi inwazją na Ukrainę. Łukaszenko jest gotów wesprzeć swojego kremlowskiego władcę wysyłając białoruskich żołnierzy na wojnę w innym kraju. Próby wtłoczenia patriotyzmu w białoruskie społeczeństwo, choć mijają się z celem, są bardzo mizerne. Żołnierze będą musieli zginąć za rosyjskiego cara.

Ale, jak dawniej, każdy żołnierz ma wybór. Nawet jeśli ten wybór tu i teraz wydaje się mało prawdopodobny. W krytycznych momentach wszyscy wykazujemy się wielką determinacją. Wojna Rosji o wpływy na Ukrainie nie jest wojną białoruskich żołnierzy. Dyktator Łukaszenko i cesarz Putin to prawdziwi wrogowie mieszkańców Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Chcą was rzucić jak mięso na linię frontu aby pokazać potęgę człowieka, który nigdy się na tym froncie nie pojawi. Odwaga i duch braterstwa nie są znane ani jemu, ani jego otoczeniu.

Żołnierze, w waszych rękach jest broń, która może uwolnić was i waszych towarzyszy od bezsensownego rozlewu krwi i wojny. Zbuntujcie się przeciwko oficerom i chciwym politykom. Jeśli ktoś ma zginąć w tym całym konflikcie, to właśnie białoruska dyktatura i rosyjskie imperium!

Za świat bez wojen, dyktatorów i imperiów!
Anarchiści Białorusi

https://pramen.io/en/2022/02/soldier-the-enemy-is-in-minsk-not-kiev/
Tłumaczenie nadesłane przez sympatyka. Dziękujemy!