20 czerwca – Międzynarodowy Dzień Uchodźcy

🟧⬛🟧 Od niemalże roku, państwo polskie skazuje na granicy z Białorusią mężczyzn, kobiety i dzieci na pewną śmierć. Zamiast przestrzegać prawa międzynarodowego i zwyczajnej ludzkiej dobroci, wyrzucają tych ludzi na bagna i do lasu, gdy temperatury są poniżej zera, okaleczając ich przy tym fizycznie i niszcząc osobiste rzeczy.

🇪🇺 Unia Europejska składa ręce, lecz nie ma się co dziwić, skoro ta sama Unia powołała Frontex, przez którego tysiące uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, utonęło w Morzu Śródziemnym lub zostało zastrzelonych przy granicy z Turcją i Grecją.

🟦🟨 Gdy Rosja rozpoczęła pełną inwazję na Ukrainę, miliony uchodźców zostały przyjęte w p*lsce i innych krajach UE z otwartymi rękami. Czym uchodźcy z Ukrainy różnią się od tych z Syrii, Afganistanu, Libii, Somalii, Jemenu i innych krajów Afryki i Azji? Ukraińcy są białymi chrześcijanami i białym europejskim liderom łatwiej jest zobaczyć siebie w nich, niż w nie-białych muzułmanach.

🏴 Dla nas nie ma rozróżnienia pomiędzy uchodźcami. Każdy człowiek uciekający przed wojną lub prześladowaniem, powinien mieć zapewnioną ochroną. Przez te miesiące, angażowałyśmy się w pomoc uchodźcom, zarówno tym z granicy z Białorusią, jak i tym z Ukrainy. W ośrodkach dla cudzoziemców panują okropne warunki, przypominające więzienie. W Lesznowoli, zakończył się tydzień temu trwający 35 dni strajk głodowy, prowadzony przez 10 Kurdów. Zakończył się, gdyż jednej z osób biorącym w nim udział zagrożono przeniesieniem do ośrodka w Przemyśla, a inną, która trafiła do szpitala, brutalnie pobito podczas transportu. Kurdowie rozpoczęli strajk odmowny, a jeden z nich, powrócił do głodówki, w ramach solidarności z dwoma Kurdami i jednym Jemeńczykiem, prowadzącym strajk głodowy od 26.05 w ośrodku w Przemyślu.

✊Za kilka lat, w związku ze zmianami klimatu, miliony ludzi z Afryki i Azji ruszy na północ, gdyż w ich krajach temperatura będzie tak duża, że prawie żadne żywe stworzenie nie będzie mogło przetrwać. Co zrobi Europa? Obawiamy się najgorszego. Aktualnie, mamy nadzieję, że ośrodki dla cudzoziemców opustoszeją, a bandyci ze straży granicznej i Frontexu oraz ich chlebodawcy, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

Wiejski