Zabiłyśmy 2346 najeźdźców, zniszczyłyśmy 10 helikopterów – HPG podsumowuje pół roku wojny

W 2256 akcjach zabito 2346 najeźdźców. Zniszczono 10 helikopterów, 2 czołgi i wiele pojazdów, skonfiskowano sporo broni. W starciach poległo 153 partyzantów.

Ludowe Jednostki Obrony (HPG) ogłosiły bilans działań wojennych obejmujący okres od 14.04.2022 do 14.10.2022, obejmuje on kampanie Bazên Zagrosê i Cenga Xabûrê Martyr War Maraş Revolutionary Campaigns.

Oświadczenie HPG:

„Operacja inwazji na iracki Kurdystan, rozpoczęta przez kolonialne ludobójcze państwo tureckie poprzez wymierzenie jej w regiony Zap, Avaşîn i Metina, zakończyła swój szósty miesiąc. Partyzantka Wolności Kurdystanu zadała najeźdźcom ciężkie ciosy, odzyskując każdy centymetr ziemi Kurdystanu, na którym najeźdźcy zrobili krok, od pierwszej chwili ataków inwazyjnych.

Dziś Walka o Wolność Kurdystanu, która przekroczyła granice Kurdystanu i stała się nadzieją na wolność dla wszystkich uciskanych ludów, kobiet i młodzieży, stała się również zmorą kolonialistów-dominatorów. Chcą zniszczyć wskrzeszone nadzieje uciśnionych chcą zniszczyć w Kurdystanie i Partyzantce Wolności Kurdystanu. W obliczu ataków inwazyjnych, na które nie ma miejsca w żadnym prawie, stosujących najbardziej brutalne i podłe metody, nasze siły potrafiły odpowiedzieć ludobójczym kolonialistom, stawiając opór z pasją wolności i nieporównywalną wolą apoistowską. Intensywny sześciomiesięczny proces wojenny po raz kolejny pokazał wszystkim, przyjaciołom i wrogom, niezwyciężoność partyzantki Kurdystanu walczącej w myśl apoizmu. Partyzantka wolnościowa przyjmująca apoistyczną filozofię, wiedząc, że jest obrońcą zdobyczy narodu kurdyjskiego i sił demokratycznych, bez wahania spełnia wymogi tego historycznego obowiązku. Na tej podstawie nasze siły wykazują wspaniały opór, bezprecedensowy w historii, w najtrudniejszych warunkach i przy użyciu najskromniejszych środków. Nasi towarzysze, karmieni ideologią apoistowską i z niespożytą energią zadawali najcięższe ciosy najeźdźcom wszędzie tam, gdzie najmniej się tego spodziewali. Partyzantka Wolności Kurdystanu stała się zwycięskim realizatorem taktyki wojny w pozycji tunelowej i eksperckiego stylu wojny zespołowej, który umiejętnie wykorzystuje teren, jako taktyki nowej ery, opracowanej twórczo na podstawie Strategii Wojny Ludów Rewolucji.

Nasi towarzysze Sara Tolhildan Goyî i Rûken Zelal, partyzantka wolnościowa, która walczyła kompetentnie na każdym polu od Bakuru do Baszuru, udowodniła po raz kolejny, że żadna siła nie może zatrzymać naszego marszu ku wolności, krocząc bez wahania po ścieżce zwycięstwa zademonstrowanej przez naszych towarzyszy Sarę Tolhildan Goyî i Rûken Zelal. Nasi towarzysze, którzy niemal codziennie niszczyli kłamstwa produkowane przez wroga, mówiąc: „Wykończyliśmy partyzantów w Bakur, nie są w stanie zrobić kroku”, z wielkim wysiłkiem, trudem, wolą, wiarą i inteligencją taktyczną, odnieśli sukces uderzając we wroga przy każdej okazji w rejonie Bakur. Pomimo wszystkich metod wojny specjalnej i psychologicznej, wywiadu i technik wroga, partyzantka z Bakur stawiała opór z wielką wolą i pokonała wroga. Duch oporu wykazany przez towarzyszy Dicle, Diren i Adar, dowódców YJA Star, którzy stawiali opór z wielkim heroizmem w prowincji Amed, pokazało to, jak dobrze ugruntowana i niezwyciężona była partyzantka w Amed. Podobnie jak w przypadku oporu w Cudi, bohaterski opór towarzyszy Dijwara i Yusufa w Beście ujawnia, że tradycja botańskiego oporu jest do dziś silnie reprezentowana. Bohaterska postawa towarzyszek Aso Diren i Evîn Rêber w Gever wzmocniła charakter oporu kurdyjskich kobiet w tym okresie. Ponownie, bohaterski opór towarzyszy Xebat i Zana, którzy stawiali epicki opór przez 3 dni przeciwko całej technice i potędze armii tureckiego ludobójczego kolonializmu w Merdin Omerya, pozostawił wroga bezradnym, wróg nie mógł zlikwidować tych 2 towarzyszy, ich amunicja była wyczerpana, a nasi towarzysze bronili swojego rewolucyjnego honoru zgodnie z apoistowską tradycją. Dali niezbędną odpowiedź wrogowi, poświęcając własne męczeństwo. Widać, że ten cel najeźdźczej armii tureckiej, która chce zdobyć przewagę nad Partyzantką Wolności Kurdystanu poprzez zastosowanie naziemnych i powietrznych narzędzi wywiadowczych, może wszędzie ponieść klęskę, jeśli zastosuje się demokratyczną nowoczesną partyzantkę. Zręczna praktyka stylu i taktyki partyzanckiej nowej ery, a także najbardziej konkretny dowód, że można zadać wrogowi wielkie ciosy, zostały zademonstrowane za pomocą praktyk zastosowanych w Botan, Amed i Mêrdîn w tym ostatnim okresie praktycznym.

2476 ataków zakazanymi bombami i bronią chemiczną

Najeźcza armia turecka, która nie osiągnęła swojego celu i otrzymała ciężkie ciosy w obliczu oporu naszych towarzyszy, którzy walczą z wielką odwagą i ofiarą własną od momentu rozpoczęcia inwazyjnego ataku na obszary Zap, Avaşîn i Metîna od 14 kwietnia 2022 roku, wysłała na Obszary Oporu samoloty wojenne, helikoptery szturmowe, haubice, moździerze. Dziesiątki tysięcy razy atakowała czołgami i artylerią. W tym okresie armia turecka, która otrzymała skuteczne wsparcie KDP i aktywnie wykorzystała w wojnie grupy rangersów-gangów, których zwerbowała z Kurdystanu Północnego i Syrii, zmobilizowała wszystkie techniki wojenne i broń oferowaną przez NATO i użyła jej dziesiątki tysięcy razy. Pomimo swojego ataku, wciąż nie mógł uzyskać pożądanego rezultatu w obliczu historycznego oporu naszych towarzyszy. Zbrodnicze wojenne państwo tureckie, które stanęło przed poważną blokadą w obliczu oporu Partyzantów Wolności Kurdystanu, na oczach całego świata zaatakowało Obszary Oporu zakazanymi międzynarodowo bombami i bronią chemiczną. Pomimo tego, że nasze siły udokumentowały te zbrodnie wojenne i przedstawiły je opinii publicznej, w warunkach gorącej wojny i przy użyciu najskromniejszych środków, armia turecka, widząc, że nie ma odstraszającej reakcji międzynarodowej opinii publicznej, odważyła się na to i zwiększyła swoje tchórzliwe i podłe ataki, które w żaden sposób nie pasują do praw wojny i ludzkiej moralności. W okresie 6 miesięcy, które upłynęły od rozpoczęcia ataków inwazyjnych, 2476 razy popełnili zbrodnie wojenne przy użyciu zakazanych bomb i broni chemicznej przeciwko tunelom wojennym i pozycjom w Strefach Oporu.

W 2256 akcjach ukarano 2346 najeźdźców

Pomimo tych wszystkich ataków, Partyzantka Wolności Kurdystanu przeprowadziła 2256 akcji z szeroką gamą taktyk, takich jak zasadzka, infiltracja, nalot, sabotaż, zabójstwo, ciężka broń, przejmowanie konfliku, skoordynowana partyzantka, siły obrony przeciwlotniczej i operacje rewolucyjne, z Apoistycznym duchem samopoświęcenia i wielką odwagą. W działaniach tych po mistrzowsku przećwiczono styl i taktykę partyzancką nowej epoki na bazie demokratycznej nowoczesności partyzanckiej i ukarała ona 2346 najeźdźców znacznie niwecząc ataki oparte na technice przeciwnika. Sztab wojenny państwa tureckiego i prywatne media wojenne podejmują intensywne wysiłki, aby na podstawie fałszywych scenariuszy i kłamstw oszukać naród turecki i światową opinię publiczną. Jednak pomimo skromnych środków, niektóre materiały filmowe z akcji częściowo nagrane przez partyzantów i przedstawione opinii publicznej,

153 partyzantów zostało męczennikami

To dzięki wielkiemu duchowi ofiarności i samozaparcia udało się zapobiec powodzeniu ataków inwazyjnych zbrodniczego państwa tureckiego, a tym samym jego ludobójczych planów wobec narodu kurdyjskiego. Ten opór był również demonstracją demokracji i wolności w imieniu narodów regionu przeciwko reżimowi AKP-MHP, który chce rozwinąć falę faszyzmu w regionie. Odpieranie tego ataku ludobójczego kolonialnego państwa tureckiego, które opiera się całkowicie na sile powietrznej i wszelkiego rodzaju zaawansowanej technologii, było możliwe tylko dzięki wielkiej miłości do wolności, zwycięstwu w linii męczenników i niezachwianej wierze stworzonej przez ideologię apoistowską. Podczas 6 miesięcy wojny 153 naszych towarzyszy wykazało się bezprecedensowym osiągnięciem w najwspanialszym oporze w historii, zadali wrogowi najcięższe straty w historii i osiągnęli męczeństwo. Nuri, Mizgin, Rohat, Saristan, Mahir, Bager, Avzem. Upamiętniamy raz jeszcze z szacunkiem i wdzięcznością wszystkich naszych męczenników, którzy stworzyli epopeję bohaterstwa pod przewodnictwem naszych towarzyszy Doğan, Nalin, Güven, Zamanî, Ronahî, Helbest, Fedaî, Siyabend, Berfîn i Mardin. Obiecujemy, że zwiększymy opór dzięki męczennikom i ukoronujemy pamięć naszych męczenników zwycięstwem.

Bilans sześciu miesięcy wojny

Sześciomiesięczny bilans wojenny okresu od 14 kwietnia do 14 października przedstawia się następująco:

Działania podjęte przez nasze siły;

 • Przeprowadzono 2256 akcji przy użyciu szerokiej gamy taktyk, takich jak zasadzka, infiltracja, nalot, sabotaż, zamach, broń ciężka, przejmowanie konfliku, skoordynowana partyzantka, siły obrony przeciwlotniczej i operacje rewolucyjne.

W wyniku działań podjętych przez nasze siły:

 • Ogółem ukarano 2346 najeźdźców, w tym 12 kontrataków i 17 wysokich rangą żołnierzy.
 • 310 najeźdźców zostało rannych.

Na ile nasze siły mogą wykryć, Obszary Obronne Medyny, zwłaszcza Obszary Oporu;
Zostały zbombardowane 3491 razy samolotami bojowymi.
Zostały zbombardowane śmigłowcami szturmowymi 4197 razy.
Tunele wojenne i pozycje naszych sił były bombardowane 2476 razy zakazanymi międzynarodowo bombami (bomba fosforowa, bomba termobaryczna, taktyczna bomba atomowa) i bronią chemiczną.

Broń i wyposażenie wojskowe przejęte przez nasze siły:

 • 10 karbinów MPT-55
 • 4 karabiny AK-47
 • 3 karabiny G-3
 • 3 wyrzutnie granatów
 • 2 karabiny M-16
 • 2 karabiny HK-416
 • 1 broń BKC
 • 1 wyrzutnia rakiet B-7
 • 1 karabin MPT-66
 • 4 pociski do granatników
 • pociski 848 M-16 i BKC
 • 18 granatów i liczne granaty dymne
 • 4 kamizelki szturmowe (ze stali)
 • 4 stalowe tarcze
 • 2 kamizelki
 • 9 magazynków
 • 7 lornetki dzienno-nocne
 • 3 lornetki termiczne
 • 3 wskaźniki laserowe
 • 2 aparaty broni na podczerwień
 • 1 kamera termowizyjna
 • 1 lornetka laserowa
 • 4 systemy kamer Mobesse
 • 3 kamery czołowe (na głowę)
 • 1 mobilny system radarowy
 • 24 kg środków wybuchowych
 • 4 miny
 •  Urządzenia do wysadzania min
 • 1 wykrywacz min
 • 6 telefonów komórkowych
 • 3 radia
 • 1 panel energii słonecznej
 • 1 kompas
 • 4 ostrza (Kasatura)
 • 6 torby wojskowe
 • 2 czapki wojskowe
 • 2 hełmy
 • 9 latarek
 • 2 konwertery prądu UPS
 • 1 źródło prądu
 • 2 Cortex, TNT, C3
 • części do systemu kamer Mobesse

Sprzęt i pojazdy wojskowe zniszone przez nasze siły:

 • 7 helikopterów Sikorsky
 • 3 helikoptery szturmowe
 • 2 czołgi
 • 17 opancerzone pojazdy wojskowe
 • 4 buldożery
 • 57 systemów kamer Mobesse
 • 49 dronów
 • 7 radarów
 • 5 kamer termowizyjnych
 • 2 teleskopy
 • 3 urządzenia zakłócające
 • 3 wykrywacze ruchu
 • 2 urządzenia podsłuchowe
 • 1 kamera-pułapka
 • 1 kontener
 • 91 pozycji
 • 24 namioty wojskowe
 • 1 system transportu gazu chemicznego
 • 1 arsenał
 • 5 pistoletów A4
 • 2 BKC
 • 120 kg środków wybuchowych
 • 7 pól wybuchowe
 • 1 stanowisko A-4
 • 2 zapasy broni chemicznej
 • 2 respiratory
 • 1 wyrzutnia granatów

Pojazdy wojskowe uderzone przez nasze siły:

 • 43 helikoptery Sikorsky
 • 32 helicoptery szturmowe
 • 18 pozycji
 • 12 dronów
 •  9 szybkich pojazdów
 • 4 opancerzonych pojazdów wojskowych
 • 3 namioty wojskowe”

tłumaczenie z nuceciwan115.xyz