500 dni inwazji na ukrainę

Ukraina broni się przed pełnoskalową inwazją Federacji Rosyjskiej od 500 dni. W tym czasie, tysiące ukraińskich cywilów oraz żołnierzy zginęło z rąk rosyjskich żołnierzy i ich rakiet. Śmierć poniosły też tysiące żołnierzy rosyjskich, wysłanych jako mięso armatnie, by realizować plany kremloskich elit.

I po co to wszystko? By dzierżący władzę w Federacji Rosyjskiej mieli pod swoją kontrolą większe połacie ziem, aby mogli pomnażać swoje majątki. Putin był przekonany, że Ukraina upadnie w kilka dni, tak się jednak nie stało i zniszczył w ten sposób swój status na Zachodzie, jaki budował przez 22 lata. Chciał osłabić NATO, a sprawił, że dołączają do niego dwa kolejne państwa, Finlandia i Szwecja. Rosyjska armia, druga najpotężniejsza na świecie, musi wspomagać się najemnikami, by doprowadzić do pyrrusowego zwycięstwa w Bachmucie.

Co do najemników z Grupy Wagnera, wywołali ostatnio sporo zamieszania, buntując się przeciw Kremlowi. Prigożyn pokazał, iż Putin nie jest tak silny, jak kiedyś. Niegdyś, ukarałby buntowników, sprawił, że Prigożyn „znika”, a teraz? Zgodził się na propozycję Łukaszenki, by odesłać wagnerowców do Białorusi. BOAK, „Wolna Rosja”, NRA i Pułk Kalinowskiego, bacznie obserwują sytuację w „ZBiRze”, aby w odpowiednim momencie uderzyć w czułe punkty. My nad Wisłą, przyjęliśmy miliony uchodźców i część z nich zostanie już tu na stałe, chcąc żyć w spokoju, zarabiać więcej i mieć łatwiejszą drogę na zachód. Musimy bacznie pilnować, aby Ukraińcy nie stali się obywatelami drugiej kategorii, wbrew majakom Braunów i Wielomskich, Ukrainiec nie ma lepiej od Polaka, wręcz przeciwnie, musi mierzyć się z ksenofobią ze strony części prawicy i z polskimi Januszami biznesu, którzy od lat traktują przybyszów zza wschodniej granicy, jako tanią siłę roboczą.

Trudno powiedzieć, kiedy i jak wojna się skończy. Nie możemy liczyć na zawieszenie broni, żadnej ze stron nie jest to na rękę. Zachód nie pozwoli Ukrainie upaść, zaś Chiny i Indie od dawna czekają, aż kolos na glinianych nogach, jakim jest Rosja, w końcu upadnie, dlatego bardziej prawdopodobny wydaje się być scenariusz zmiany władzy w Moskwie i skapitulowanie.

Jesteśmy sercami z walczącymi z imperializmem na froncie i w partyzantce oraz każdeym, kto pomaga ofiarom wojny.

Wiejski