Jak żyje się osobom queerowym w obozie dla uchodźców w kenii?

Na początku grudnia publikowałyśmy relację osób queerowych żyjących w obozie dla uchodźców w kenii – można zobaczyć ją tutaj. Dziś publikujemy kolejną relację, wiele na miejscu się zmieniło.

Zbiórka na wsparcie finansowe jest dostępna tutaj.


Od ostatniej relacji dużo zmieniło się dla społeczności LGBTQ w Kenii.

Dzięki waszemu wsparciu, udało nam się otworzyć lokal, w którym szydełkujemy. Spodziewamy się, że może to zabezpieczyć nam dostęp do jedzenia. Jest to ogromny sukces dla naszej społeczności i jesteśmy bardzo wdzięczne.

Mimo tego, dalej mamy problemy, którymi musimy się zająć. Wśród nich są:

  1. Przyjęcie uczniów szkół średnich z powrotem do szkoły, rejestracja uczniów szkół średnich trwa i potrzebujemy wsparcia finansowego, aby umożliwić nam zapisanie naszych uczniów, którzy mają kwalifikacje do wstąpienia do szkoły.
  2. Potrzebujemy więcej domów bezpieczeństwa, zasoby, które mieliśmy, były w stanie zbudować tylko jeden dom bezpieczeństwa, który nie jest wystarczający dla nas wszystkich, potrzebne jest większe wsparcie finansowe, aby umożliwić nam ukończenie budowy.

Jako społeczności LGBTQ Kaloboyei, chcemy szczerze podziękować za wsparcie, które nam oferujecie. LGBTQ 🌈 Kaloboyei kocha was wszystkich