Przeciw wojnie w północnej syrii – Mobilizacja na Dzień X

Jako kampania RiseUp4Rojava, Internacjonalistyczna Komuna w Rożawie, i Młode Internacjonalistyczne Kobiety, wzywamy do ogólnoświatowej mobilizacji przeciw rosnącemu zagrożeniu nowej tureckiej iwazji na dużą skalę na północną syrię / rożawę.

W świetle wydarzeń ostatnich tygodni ponawiamy nasze wezwanie na Dzień X z 2019, które stało się podstawą dla wyjścia na ulice stek tysięcy ludzi na świecie 9 października tamtego roku, w odpowiedzi na ataki tureckiej armii na miasta serêkaniyê i girê spî, przeciw wojnie, i w solidarności z ruchem oporu. Wojna i opór nigdy się nie skończyły. Posługując się bardzo różnymi środkami turcja stale atakowała Kurdyjski Ruch Wolnościowy, zarówno na północy/w turcji, na południu/w iraku i w północnej syrii/rożawie. Wojna „o małej intensywności” a od czasu do czasu „dużej intensywności” jest prowadzona przeciw ruchowi i ludności.

Mieszkańcy północnej syrii stawiają opór trwającej wojnie przeciw różnym ludom żyjącym w reionie, które chciałyby razem żyć w pokoju i wzajemnym szacunku. Od 2012 wzięli los w swoje ręce i od tego czasu starają się budować dla siebie oddolnie administrowane, demokratyczne społeczeństwo. Szczególnie wolność kobiet i ich pionierska rola w społeczeństwie i obronie osiągnięć rewolucji grają u istotną rolę. Po tym, jak mieszkańcy rożawy z sukcesem obronili się przed państwem islamskim, turcja rozpoczęła ukierunkowane ataki w regionie. Od tego czasu turcja okupowała regiony kluczowe w demokratycznej samo-administracji w północnej syrii w trzech operacjach w 2016, 2018, i 2019. Skutkowało to wyzyskiem, opresją i wymuszonymi zmianami demograficznymi.

Od około miesiąca jeszcze raz nasila się wojenna retoryka tureckiego faszystowskiego rządu wymierzona w samozarządzane obszary północnej syrii/rożawy. Na różnych punktach granicy rozmieszczane są wojska, jest więcej potyczek na frontach, a faszystowski rząd AKP-MHP w turji jasno stara się zarówno wewnętrznie wzbudzić wojenne nastroje „we własnym państwie”, jak i zyskać niezbędne dla nowej dużej ofensywy poparcie polityczno-ekonomiczno-dyplomatyczne. I to właśnie jest dla nas bardzo istotne: turcja prowadzi dyktatorską politykę ludobójstwa i asymilacji i ma cieszy się międzynarodowym poparciem. Bez tego wsparcia o naturze wojskowej, finansowej, logistycznej, i polityczno-dyplomatycznej nie sposób sobie wybrazić agresję turcji: syria, północny irak, wojna w kurdystanie, qarabağu-armenii, libii, cyprze śródziemnomorskim – to wszystko bezpośrednie lub pośrednie skutki międzynarodowego wsparcia, jakie państwo tureckie otrzymuje dla swoich zbrodni. Chcemy położyć temu kres z międzynarodowym frontem przeciw tureckiemu faszyzmowi.

W październiku 2019 zobaczyłyśmy, że potrafimy nałożyć na turecki faszyzm międzynarodową presję. Pokazałyśmy też, że możemy zadać ogromne straty tureckiemu faszystowskiemu państwu i jego machinie wojennej skupiając się na fizycznych celach tureckich interesów w naszych krajach, łącząc nasze wsólne siły. Razem z Ludowymi Jednostami Obrony i mieszkańcami północnej syrii, my też jesteśmy częścią międzynarodowego ruchu oporu. Dlatego musimy odegrać swoją rolę i spełnić naszą odpowiedzialność, broniąc rewolucji!

Dlatego mobilizujemy się na Dzień X nowej inwazji na wyzwolone terytoria północnej syrii. Bądźcie gotowe, bo widać, że może się to zacząć w każdej chwili!

Teraz jest czas na przygotowania, na mobilizację, na wspólną walkę na jednym froncie i na świadomość powagi zagrożenia! Musimy widzieć powiązania pomiędzy naszymi walkami o wolność i walczyć we wspólnym duchu oporu. Jako międzynarodowowe siły demokracji musimy budować trwały polityczny ruch oporu, który będzie zdolny powstrzymać w naszych krajach kolaborację z tureckim faszyzmem.

Dlatego koniecznie trzeba wszędzie zająć się tymi kwestiami i podjąć działania TERAZ: na ulicach, w mediach, w fabrykach, firmach, wszystkich miejscach pracy, klasach szkolnych, itp w naszych krajach; wtedy możemy stworzyć wspólną siłę przeciw planom wojennym turcji.

Jeśli dojdzie do Dnia X, rozpoczęcia nowej tureckiej inwazji – wyjdźmy na ulicję, podejmujmy akcje, okupujmy, zakłócajmy i blokujmy! Razem bronimy rewolucji i przenosimy wojnę do miejsc, które są za nią odpowiedzialne, do tych, którzy na niej zarabiają, do firm i rządów!

Śledź nas na twitterze: https://twitter.com/riseup4rojava2

Nasza mapa działań: https://riseup4rojava.org/take-action/

Razem możemy powstrzymać wojnę i turecką agresję! Przeciw wojnie w kurdystanie i północnej syrii!

#RiseUp4Rojava
#SmashTurkishFascism

RiseUp4Rojava.org