Przeciw represjom wobec internacjonalistów! RiseUp4Rojava w sprawie strajku głodowego Floriana

Florian (Libre Flot) przebywa w areszcie we Francji od 8 grudnia 2020 roku. Tego dnia dziewięć osób zostało aresztowanych w różnych miejscach we Francji. Siedmiu z nich postawiono zarzut „udziału w związku terrorystycznym mającym na celu popełnianie przestępstw przeciwko ludzkości cywilnej”. Dwie osoby zostały zwolnione bezpośrednio pod nadzorem sądowym, a pięć trafiło do aresztu. Po kilku miesiącach wszyscy zostali zwolnieni, z jednym wyjątkiem: Floriana.

Jest on oskarżony o działalność w „organizacji przestępczej”. Ze względu na to, że walczył przeciwko Daesh, jako ochotnik w szeregach Ludowych Jednostek Obrony Rojavy (YPG, Yekîneyên Parastina Gel), jest przetrzymywany w warunkach ścisłej izolacji. Przeciwstawiając się tym nieludzkim działaniom francuskiego systemu więziennictwa, 27 lutego Florian rozpoczął strajk głodowy, stanowczo sprzeciwiając się metodom państwa francuskiego. W ostatnich dniach został skierowany do szpitala więziennego.

Jak wyjaśnia w liście zapowiadającym rozpoczęcie strajku głodowego: „Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna i sędzia śledczy nieustannie próbują zaszczepić zamęt i stworzyć amalgamat z islamskimi terrorystami, mimo że doskonale wiedzą, że walczyłem przeciwko Państwu Islamskiemu, zwłaszcza podczas wyzwalania Raqqa, gdzie zaplanowano ataki z 13 listopada”.

Państwa imperialistyczne i kapitalistyczne boją się rewolucji w Rojavie – jej ogólnoświatowej ekspansji i nadziei, jaką niesie ona dla antyfaszystowskich i rewolucyjnych sił wszędzie:

W czasach globalnego kryzysu kapitalizmu i imperializmu, tylko globalny front przeciwko wyzyskowi i faszyzmowi, oparty na wspólnych wartościach i wzajemnej solidarności, przyniesie kres temu systemowi.

Obawiają się, że ta nadzieja rozprzestrzeni się na cały świat, a wraz z nią nowa fala internacjonalizmu i światowej solidarności. Dlatego właśnie kapitalistyczne państwa europejskie uciekają się do wszelkich metod izolacji, wykluczenia, kryminalizacji, aby zdławić tę nadzieję.

Aktywistom odbierano paszporty, jak to miało miejsce niedawno w Niemczech, zakazywano wjazdu do strefy Schengen, jak to miało miejsce w przypadku aktywistki medialnej z Wielkiej Brytanii, lub wydalano ich z kraju, jako „niebezpiecznych cudzoziemców”, jak to ostatnio uczyniło państwo niemieckie w przypadku aktywistki Marii. We Francji niedawno zakazano działalności dwóm organizacjom solidarności z Palestyną (Palestine Vaincra) i GAL (Groupe Antifasciste Lyion et Environt). To wyraźnie pokazuje ogólną tendencję do kontrrewolucji we wszystkich państwach europejskich.

Te próby izolacji, zastraszania i kryminalizacji internacjonalistów jako „terrorystów” są kontynuacją represji stosowanych od dawna przez państwa kapitalistyczne wobec samego ruchu kurdyjskiego. Walka o wolny Kurdystan, o wolne społeczeństwo, przeciwko tureckiemu faszyzmowi i przeciwko islamskim gangom tak zwanego ISIS jest kryminalizowana i narażona na zaciekłe prześladowania.

Tymczasem państwa europejskie wspierają politykę tureckiego faszyzmu, dostarczając broń i współpracując gospodarczo, a także stosując ciężkie represje wobec kurdyjskich i internacjonalistycznych działaczy, którzy wspierają ruch wolnościowy. Państwo francuskie, które w ostatnich latach zintensyfikowało swoje działania przeciwko kurdyjskiemu ruchowi młodzieżowemu i którego firmy są zaangażowane w różne projekty zbrojeniowe z tureckim faszyzmem, staje się chętnym wspólnikiem zbrodniczego reżimu w Ankarze.

Podczas gdy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy przeciwko rosyjskiej inwazji, są przynajmniej na razie, nadal akceptowani i doceniani przez europejskie media społecznościowe i opinię publiczną, ci, którzy prowadzą antyfaszystowską walkę z ISIS i tureckim faszyzmem, są narażeni na represje. Podczas gdy pierwsi są uważani za pożytecznych, ponieważ działają w ramach bieżących interesów UE i NATO, drudzy walczą o rewolucję i prawdziwą zmianę systemu. Walczą również z tureckim faszyzmem, który odgrywa ważną rolę w planach NATO dotyczących zmiażdżenia rewolucji w Kurdystanie i utrwalenia systemu kapitalistycznego na Bliskim Wschodzie.

Okrutne zbrodnie tureckiego faszyzmu pokazują, kim są terroryści, pokazują, kto jest prawdziwym zbrodniarzem! To nie ci, którzy walczą przeciwko uciskowi i faszyzmowi oraz w obronie ludzkości, to ci, którzy wspierają wyzysk i ucisk oraz utrzymują Erdogan na nogach!

Florian stawia zdecydowany opór, prowadząc strajk głodowy, broni swojej godności i godności wszystkich ludzi, którzy walczą o wolne społeczeństwo!

My, jako kampania Riseup4Rojava, popieramy żądanie jego uwolnienia i przesyłamy mu najserdeczniejsze i bojowe pozdrowienia do lochów systemu!

Berxwedan Jiyane! – Opór to życie!

25 marca 2022
riseup4rojava.org