Albo mieszkanie komunalne, albo program skłot+

🏚️ W samej Warszawie znajduje się 200 tysięcy pustostanów, w całym kraju jest to 840 tysięcy, łącznie to aż 2 miliony pustych mieszkań

🏘️Program #MieszkaniePlus PiS, poniósł klęskę, z zapowiadanych 100,000 mieszkań, wybudowano tylko 15,000. Według analityków, brakuje aż 2,4 miliona mieszkań i nic nie zapowiada, by potrzeby mieszkaniowe zostały zaspokojone.

Obecnie, około 30,000 (a może być znacznie więcej) osób w p*lsce znajduje się w kryzysie bezdomności. Żaden rząd w III RP nie zadbał, by pomagać osobom dotkniętych tym kryzysem, wręcz przeciwnie. SLD zalegalizowało eksmisję na bruk, a PiS i PO wzbogacały się na reprywatyzacji.

🎩W momencie, gdy politycy dostają wypłatę z odprowadzanych przez ciebie podatków, wydając ją na kolejne inwestycje pomnażające ich kapitał i na bilety w tropiki, ty musisz spłacać zaciągnięty na całe życie kredyt lub płacić 90% pensji landlordowi i mieć nadzieję, że raty kredytów/czynsz nie wzrosną.

🗳️ Jeżeli władza nie ukróci samowoli deweloperów i nie zmieni swojego podejścia do zwykłych ludzi, to niech się nie zdziwi, że w dużych miast skłoty będą tak liczne, jak w Hiszpanii. Ludzi przestanie obchodzić „święte prawo własności” i ważniejsze będzie dla nich jeden z punktów Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, mówiąca, iż każdy człowiek ma prawo do dachu nad głową.

Wiejski

Ruiny gdańskiego skłotu na ulicy Jana z Kolna 21, 2013