Sytuacja osób queerowych w obozie dla uchodźców w kenii – relacja z pierwszej ręki

(for english, click here)

Poniżej publikujemy relację osób queerowych w obozie dla uchodźców w kenii. Tamtejszą społeczność można wesprzeć tutaj – https://pomagam.pl/lgbtqkenia

Piszemy to z miłością jako społeczność LGBTQ w ośrodku uchodźczym Kakuma, jednym z obozów UNHCR w Kenii.

Życie w Kakumie jest dla nas, jako społeczności LGBTQ w obozie, bardzo trudne pod względem wyżywienia, bezpieczeństwa, lekarstw i zaspokajania innych potrzeb osobistych, ponieważ nie miałyśmy stabilnego źródła dochodu.

Policja gnębiła nas poprzez aresztowania i przemoc, ponieważ jesteśmy osobami LGBTQ. Było to bardzo trudne dla nas jako społeczności LGBTQ, ponieważ policja zawsze prosi o dużo pieniędzy na kaucję.

Na szczęście darowizny, które otrzymujemy od was, utrzymują nas w ruchu i mają pozytywny wpływ na nasze życie. To dlatego. Dzięki darowiznom możemy sobie teraz pozwolić na dobre posiłki.

Zaczęliśmy również budować dom ochronny dla społeczności LGBTQ w Kakumie dzięki darowiznom, które nam przekazałyście.

Jako społeczność LGBTQ w Kakumie prosimy również o pieniądze na sprzęt potrzebny do edukacji. Mamy wspaniałą okazję, aby wolontariusze uczyli nas obsługi komputera i kodowania podczas spotkań online. Potrzebujemy jednak laptopów. Niektórzy z nas umieją szyć i chcą uczyć innych, ale potrzebna jest maszyna do szycia. Umożliwi nam to zdobycie wielu umiejętności.

Prosimy o pomoc w spełnieniu tego marzenia. Dziękujemy wszystkim za darowizny i prosimy o dalsze wsparcie. Społeczność LGBTQ w Kalobeyei bardzo was kocha.