Nie ma „upolitycznienia policji”. Niebiescy zawsze byli polityczni.

Czym niby jest „upolitycznienie policji”?? Policja była, jest i zawsze będzie narzędziem polityków. Od podsłuchów po rozbijanie protestów.

Policja jest fundowana z budżetu państwa – zarządzanego przez polityków. „Misją” policji jest bronienie prawa – ustalonego przez polityków. Jaką gimnastykę intelektualną trzeba zrobić, żeby powiedzieć, że nie jest polityczna?

W poprzednią niedzielę blokowana była trasa legalnie zarejestrowanego protestu przeciwko ludobójstwu w strefie Gazy.

Dzisiaj dowiadujemy się, że policja korzystała z podsłuchów. Ale to nie jest wyjątkowa „PiSowska” inwigilacja. Niemieccy aktywiści klimatyczni podsłuchiwani byli z narzędzi „antyterrorystycznych”.

Tak samo francuska grupa nastolatków za klimatem była szpiegowana przez policje francuską z pomocą szwajcarskich kolegów – ich przestępstwo? Nie pojawili się na lekcjach.

Rozbijanie protestów też nie jest polskim wynalazkiem. W poprzednim tygodniu, niemiecka policja z użyciem siły tłumiła protest pro-palestyński.

Historia policji na terenach polski rozpoczęła się od bycia aparatem zaborców, jednak już w II RP zajmowała się tłumieniem strajków. W 1937 roku 44 strajkujących zginęło i 5000 zostało aresztowanych podczas strajku chłopskiego.

„Upolitycznienie policji” to standard i DOMYŚLNY stan tej formacji. Nie wyjątek poprzedniej władzy i jakieś nieporozumienie.

źródła:

inwigilacja pegasusem: https://tvn24.pl/premium/inspektor-marek-boron-o-upolitycznieniu-policji-i-kryzysie-kadrowym-wywiad-dla-tvn24pl-st7861515

niemieckie podsłuchy: https://www.euronews.com/green/2023/08/10/surveillance-raids-and-arrests-europe-cracks-down-on-direct-action-climate-protests

francja: https://techcrunch.com/2021/09/06/protonmail-logged-ip-address-of-french-activist-after-order-by-swiss-authorities/

niemcy protest: https://www.instagram.com/reel/C5wW6CouZb1/?igsh=ajF5bjd6eDZkcjJ3

strajk chłopski: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Strajk_chłopski_(1937)

Utopia