Deklaracja Sudańskiej Sieci Światła i prośba o wparcie finansowe

Sudan pogrążył się w chaosie, objęty wojną o Władzę, którą wytoczyło sobie dwóch generałów. Podczas gdy wojskowi wprowadzają terror, Sąsiedzkie Komitety Rewolucyjne, powstałe podczas Rewolucji przeciwko wojskowemu zamachowi stanu z 2021 r. (1) usiłują w miarę możliwości organizować ratunek dla ludności cywilnej. Wolontariusze organizują pomoc wobec cywili w niebezpieczeństwie, dostarczają im
leków lub mleka dla noworodków oraz oferują schronienie dla obcokrajowców.

Anarchistyczne_i towarzyszki_e z Sudanu, które_zy uczestniczą w organizacji Komitetów Rewolucyjnych i z którymi pozostajemy w kontakcie od czasu Rewolucji, wystosowali do nas pilną prośbę o solidarność finansową.

Jeśli chcesz się dorzucić możesz wysłać swój datek czekiem na rzecz CNT-AIT (załącz informację o solidarności z Sudanem) na adres: CNT-AIT 7 rue St Rémésy 31000 TOULOUSE, FRANCE lub elektronicznie: https://www.paypal.me/cntait1 (z góry dzięki za zaznaczenie opcji „Wysyłanie do znajomego” co pomoże zmniejszyć opłaty bankowe)
CNT-AIT contact@cnt-ait.info http://cnt-ait.info

(1) artykuł w j. fr. « SOUDAN 2022 : LEÇONS POUR L’ANARCHISME »
https://cnt-ait.info/2022/01/14/soudan-lecons


Deklaracja Sudańskiej Sieci Światła

Nie wojnie
Tak demokracji i pokojowi
Tak pokojowi i bezpieczeństwu


Zostaliśmy wciągnięci przez strony kryzysu politycznego w piekło wojny, której końca nie znamy, jednak znamy jej cele i rezultaty: śmierć i zniszczenie.

Dziś nasz lud znalazł się w kryzysie wojny, wysiedlenia i głodu, w sytuacji której nie wybrał ani do której nie dążył, gdyż została ona wytworzona poprzez odebranie mu praw do pokojowej transformacji, do sprawiedliwości, do pokoju i stabilności.

I to w tym kierunku i w tym trudnym celu zwracamy się dziś wobec naszego ludu, odwołując się do jego mądrości i wyrafinowaniu w zwyczajach i codziennym pokojowym współżyciu, z których jest znany.

Strony krwawego konfliktu, z ich moralnym upadkiem, ich kryminalnymi skłonnościami i ichzamiłowaniem do krwi usiłują powiększyć zasięg swojej absurdalnej wojny i przyspieszyć swój odrażający plan ku władzy i unilateralizmowi.

Musimy pozostawać jak najdalej od nich, nie wolno nam pomagać mordercom którzy twierdzą że działają w naszym imieniu, kimkolwiek nie są (za czy przeciwko), i wszyscy musimy pracować w celu wywołania rewolucji. Wspaniały Grudzień odbędzie się pod znakiem pokoju, wolności i sprawiedliwości.

My, Sudańska Sieć Światła (Réseau Soudanais des Lumières), oraz nasi towarzysze apelujemy o sformowanie największej sieci przeciwko wojnie. Podkreślamy, że nasza siła nie zostanie rozbita i że nie damy osłabić lub podważyć naszej wolności jak i rewolucyjnej ścieżki którą podążamy.

A głosy tych którzy nawołują do wojny i konfliktów zamilkną na dobre.

20/04/2023

Wojskowi w koszarach oraz milicje (dżandżawidzi) muszą się rozwiązać!
Żadnych negocjacji, żadnego partnerstwa, żadnego targowania!
Przeciwko wojnie!
Władza jest władzą ludu!